como hacer flower candles post
Dekoratívne sviečky, Prírodné sviečky, Vyrobiť sviečky, Žiadna kategória

Ako vyrobit kvetinove sojove sviecky

Vytváranie sviečok sa stalo obľúbeným koníčkom a zmysluplným spôsobom, ako dodať každému domovu teplý a osobný nádych. Najmä kvetinove sojove sviecky slúžia nielen ako výnimočné dekoratívne prvky, ale svojimi krásnymi…

Ako vyrobit kvetinove sojove sviecky

Vytváranie sviečok sa stalo obľúbeným koníčkom a zmysluplným spôsobom, ako dodať každému domovu teplý a osobný nádych. Najmä kvetinove sojove sviecky slúžia nielen ako výnimočné dekoratívne prvky, ale svojimi krásnymi tvarmi a jemnými vôňami skrášľujú prostredie.

V tomto článku ťa prevedieme podrobným procesom, ako si vytvoriť svoje vlastné kvetinové sójové sviečky s použitím prírodných a udržateľných produktov, ako je tvarovateľný sójový vosk.

Poznáš rôzne druhy sójového vosku?

Sójový vosk vyniká ako vynikajúca možnosť z niekoľkých dôvodov. Tento vosk pochádza zo sójových bôbov, obnoviteľného zdroja, je biologicky odbúrateľný, vďaka čomu je šetrný k životnému prostrediu. Na rozdiel od parafínov získaných z ropy, sójový vosk horí čisto a dlhšie, čo zaisťuje dlhší a príjemnejší zážitok s každou sviečkou.

Tvarovateľný sójový vosk je špeciálne vyrobený na výrobu sviečok s formami. Tento vosk ti umožňuje pokračovať vo výrobe 100% prírodných a vegánskych sviečok s kvalitou iných špecifických parafínov, ku ktorým sa uchyľujeme, keď potrebujeme úroveň kvality a detailov. Tento prírodný vosk na tvarovateľné sviečky má vyšší bod topenia vedie k sviečkam s konzistentnými tvarmi a 100% rastlinným. Tento sójový vosk je ideálny na prácu s formami a odporúčame, aby boli silikónové.

Aké materiály sme použili na kvetinove sojove sviecky

ako vyrobiť kvetinové sviečky 3 príspevok

Krok za krokom ako vyrobiť kvetinove sojove sviecky

 • Začni roztopením sójového vosku na strednom ohni, pričom dbaj na to, aby teplota neprekročila 100ºC, aby sme predišli akémukoľvek riziku. Po rozpustení pridaj 11 ml vybranej aromatickej esencie a dobre premiešaj, aby sa aróma rovnomerne rozložila.
 • Príprava formy: Nanes sprej na uvoľňovanie vosku do vnútra formy. Tento krok je rozhodujúci na zabezpečenie čistého vyberania z formy, najmä vo formách so zložitým dizajnom.
 • Montáž knôtu: Vlož knôt cez držiak a pevne ho zaisti, čím ho pripravíš na vloženie do sviečky.
 • Nalievanie vosku: S voskom pri teplote okolo 60ºC pokračuj v plnení formy, pričom po nej jemne poklep, aby sa uvoľnili všetky zachytené vzduchové bubliny.
 • Chladenie a odformovanie: Pred pokusom o odformovanie nechaj sviečku úplne vychladnúť a stuhnúť. Postupuj opatrne, aby sa zachovala celistvosť kvetinového vzoru.

Neboj sa experimentovať s rôznymi farbami a formami, aby každá sviečka získala jedinečný nádych. Personalizácia je skvelý spôsob, ako vyjadriť svoj osobný štýl alebo štýl osoby, pre ktorú je darček určený.

Po rozbalení sú tvoje sviečky pripravené na použitie alebo darovanie . Skutočnosť, že by sviečky mali odpočívať, je úplne klamná. Ak máš v tomto smere pochybnosti, pozývame ťa vyrobiť si nejaké sviečky a ďalšie pozajtra a vyskúšať ich osvetlenie. Uvidíš, že v tom nie je žiadny rozdiel.. Environmentálne výhody

Používanie sójového vosku nielenže prospieva tvojmu domovu príjemným svetlom a vôňou, ale vďaka svojej udržateľnosti prispieva aj k ochrane životného prostredia.

Ak vyrábaš sviečky prvýkrát, neponáhľaj sa, postupujte podľa pokynov krok za krokom a neboj sa experimentovať.

ako urobiť kvetinové sviečky príspevok

Odpovede na často kladené otázky o výrobe sójových sviečok s kvetmi v neosobnej forme:

 1. Použitie vôní v sójových sviečkach
  • V sójových sviečkach môžeme použiť akýkoľvek typ vône, pod podmienkou, že je bezpečná pre sviečky a neovplyvní kvalitu horenia. Existuje široký výber esencií vhodných pre sviečky, ako napríklad ponuka na gran velada s viac ako 300 esenciami.
 2. Predchádzanie tunelovaniu sójových sviečok
  • Aby sa predišlo tunelovaniu, je dôležité strihať knôt na optimálnu dĺžku a pri prvom zapálení nechať sviečku horieť dostatočne dlho, aby sa roztavila celá vrchná vrstva vosku.
 3. Čakací čas pred vybratím sviečky z formy
  • Doba čakania na vybratie sviečky z formy sa môže líšiť v závislosti od teploty prostredia. Všeobecne sa odporúča počkať, kým sviečka úplne nevychladne, čo môže trvať aspoň 24 hodín, najmä pre začiatočníkov.
 4. Porovnanie tvarovateľného sójového vosku a vosku GV-20
  • Voľba medzi tvarovateľným sójovým voskom a voskom GV-20 závisí od osobných preferencií. Sójový vosk je však často preferovaný z hľadiska environmentálneho uvedomia, keďže pochádza z obnoviteľných zdrojov.
 5. Výroba sójových sviečok bez separačného prostriedku
  • Sviečky možno vyrobiť bez použitia separačného prostriedku, no použitie tohto prostriedku uľahčuje odstránenie sviečky z formy a zachováva jej estetický vzhľad. Prírodné separačné prostriedky, ako sú tie rastlinné, predstavujú ekologickú alternatívu k silikónovým prostriedkom odvodeným z ropy.

Tieto informácie by mali poskytnúť užitočné usmernenia pre výrobu sójových sviečok s kvetmi a pomôcť pri rozhodovaní o najlepších postupoch a materiáloch.

Krok 29 1

Vytváranie sójových sviečok s kvetmi je činnosť, ktorá spája umenie, kreativitu a environmentálne povedomie. Je to pozvanie k preskúmavaniu tohto krásneho umenia a zdieľaniu vlastných výtvorov s blízkymi. Sviečky vyrobené vlastnými rukami osvetľujú nielen priestory, ale aj srdcia.

Páčil sa tento článok o výrobe sójových sviečok?

Ak je záujem ponoriť sa hlbšie do tohto fascinujúceho sveta, ponúka sa špeciálna pozvánka. V gran velada je zdieľanie vedomostí a lásky k ručne vyrábaným sviečkam vášňou. Preto sa ponúka povzbudenie k preskúmaniu viac o tomto krásnom umení.

Je pozvanie navštíviť blog Hacevelas.es, priestor venovaný nadšencom sviečok, kde sa nájde široká škála informácií, od praktických tipov a podrobných techník až po inšpiratívne recepty. Toto všetko umožňuje pokračovať v dobrodružstve výroby sviečok. Každý príspevok motivu a poskytuje vedomosti potrebné na zdokonaľovanie zručností v umení tvorby sviečok.

Pridaj sa k nám na Gran Velada a posuň svoju vášeň pre sviečky na novú úroveň .

ĎALŠÍ PRÍSPEVOK, KTORÝ VÁS MÔŽE ZAUJÍMAŤ

NEWSLETTER

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte novinky, ponuky, nové recepty, návody a kurzy na svoj e-mail. Zostaňte informovaní o tom, čo máte s Gran Veladou najradšej.

PRIHLÁSTE SA NA ODBER SPRAVODAJSTVA

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Neboli nájdené žiadne výsledky.

SLEDUJTE NÁS NA NAŠICH SOCIÁLNYCH MÉDIÁCH

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte novinky, ponuky, nové recepty, návody a kurzy na svoj e-mail. Zostaňte informovaní o tom, čo máte s Gran Veladou najradšej.

PRIHLÁSIŤ SA

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right